شرکت پتروشیمی مارون

پتروشیمی مارونشرکت پتروشیمی مارون در تاریخ ۰۱/۱۱/۱۳۷۷ برای اجرای الفین هفتم تاسیس گردید. با اجرای این طرح که یا ظرفیت تولید سالیانه ۱/۱ میلیون تن پلی اتیلن در زمره بزرگترین الفین ها در جهان می باشد، برای اولین بار در کشور +۲C ( اتان ) از گاز طبیعی استحصال شده، طی فرآیندهایی به مواد الفینی، فرآورده های پلیمری و شیمیایی تبدیل می شود .
موقعیت جغرافیایی
شرکت پتروشیمی مارون در زمینی به مساحت ۵/۱۰۲ هکتار و در دو منطقه جغرافیایی زیر احداث گردیده است .
۱) منطقه کریت کمپ اهواز
واحد بازیابی اتان در زمینی به مساحت ۵/۹ هکتار در کلیومتر ۱۵ جاده اهواز – ماهشهر احداث شده است. در این واحد خوراک واحد الفین تولید و با خط لوله به طول ۹۵ کیلیومتر به منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ارسال می شود.
۲) منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
واحد الفین به همراه واحد های پلی اتیلن سنگین، پلی پروپیلن، اتیلن اکساید و اتیلن گلایکول و سرویس های جانبی و آفسایت در زمینی به مساحت ۹۳ هکتار در سایت ۲ منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام خمینی ( ره ) احداث شده است.
شرکت پتروشیمی مارون با ظرفیت تولید سالانه ۱/۱ میلیون تن اتیلن و ۲۰۰ هزار تن پروپیلن در زمره بزرگترین طرحها در جهان محسوب می شود، برای اولین بار در کشور C2+ ( اتان) از گاز طبیعی در واحد بازیابی اتان، استحصال شده ، طی فرآینده هایی به مواد الفینی به عنوان محصولات میاننی و فرآورده های پلیمری و شیمیایی به عنوان محصولات نهایی تبدیل می شود.

 محصولات پتروشیمی مارون

ردیف

نام واحد

ظرفیت ( تن در سال )

شرکت و کشور صاحب لیسانس

۱

بازیابی اتان

۱،۹۰۸،۷۲۰

لینده آلمان

۲

الفین ( بر اساس ظرفیت اتیلن )

۱،۱۰۰،۰۰۰

لینده آلمان

۳

پلی پروپیلن

۳۰۰،۰۰۰

بازل آلمان

۴

پلی اتیلن سنگین

۳۰۰،۰۰۰

بازل آلمان

 

آدرس : خوزستان، ماهشهر، منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، سایت ۲ . پتروشیمی مارون
کد پستی : ۶۳۵۳۱۶۹۳۱۱
تلفن : ۲۰۱۱۸( ۰۶۵۲۲۶)
دورنگار : ۲۰۱۰۹( ۰۶۵۲۲۶)
صندوق پستی : ۶۶۸

تارنمای شرکت